Wspieramy spółkę gazowniczą na Ukrainie

Spółka G.EN. GAZ ENERGIA przekazała zestaw urządzeń elektronicznych (specjalne tablety przemysłowe) i radiotelefonicznych pracownikom spółki gazowniczej Kherson-Gaz.

Sprzęt przyspieszy naprawę sieci gazowej w obwodzie chersońskim poprzez szybszą i bardziej skoorydnynowaną komunikację pracowników technicznych w terenie.

Zniszczenia wojenne w tym rejonie Ukrainy są naprawdę duże, a firma Kherson-gaz musi dbać o bezpieczeństwo zarówno sieci, jak i swoich pracowników.

Od 1 kwietnia 2023 pracownicy spółki prowadzą prace nad odbudową zniszczonych gazociągów na okupowanych terytoriach obwodu chersońskiego. Do tej pory dystrybucję gazu przywrócono do 13 004 obiektów.

Spółka Kherson-Gaz. zatrudnia około 1 tysiąca pracowników i dostarcza gaz do 266 tys. klientów indywidualnych oraz 2 tys. firm poprzez sieć gazową o długości 5 400 km.

Niestety, w związku z całkowitym zniszczeniem podziemnego gazociągu, który znajduje się na terenie czasowo okupowanym, nie jest jeszcze możliwe wznowienie dystrybucji gazu do części odbiorców m.in z regionu Berislav.