Uwaga!

Szanowni Państwo, informujemy, że od 01 do 31 maja 2022 roku Klientów biznesowych obowiązuje Cennik podstawowy z rabatem 25%

Masz pytanie?

Znalezione tematy

Jakie dokumenty są potrzebne do odbioru?
Do odbioru instalacji złóż: Wniosek o rozpoczęcie dostarczania Paliwa gazowego wraz z protokołem z odbioru technicznego instalacji gazowej i przeprowadzonej próby szczelności, protokołem odbioru kominiarskiego przewodów spalinowych i wentylacji, oświadczeniem kierownika budowy o wykonaniu instalacji gazowej zgodnie z projektem.
Czy trzeba zrobić projekt na instalację gazową?
Tak. Zgodnie z obowiązującymi przepisami Prawa Budowlanego dla instalacji gazowej (układ rur łączących gazomierz z odbiornikami gazu) wymagane jest opracowanie projektu budowalnego.
Dlaczego w przypadku zastosowania gazu ziemnego muszę zrezygnować z butli z gazem?
Ze względu na przepisy przeciwpożarowe niedopuszczalne jest jednoczesne stosowanie w budynku gazu płynnego i gazu z sieci gazowej.
Kto dokonuje przeglądu instalacji wewnętrznej?
Obowiązek przeprowadzenia corocznych przeglądów instalacji gazowej spoczywa na każdym właścicielu domu jednorodzinnego lub wielorodzinnego. Pomiaru dokonuje technik z odpowiednimi uprawnieniami.
Kto może zaprojektować instalację wewnętrzną?
Instalację wewnętrzną może zaprojektować dowolnie wybrany przez odbiorcę projektant z uprawnieniami projektowymi. Nasza spółka nie projektuje i nie wykonuje instalacji wewnętrznych.
Odbieram gaz w kuchence. Jak rozbudować instalację o kocioł?
Rozbudowa instalacji wymaga uzyskania nowych warunków technicznych (zmiana ilości pobieranego gazu). Ponadto musi być zgłoszona do najbliższej placówki G.EN, gdyż wiąże się z bezpieczeństwem użytkowania gazu ziemnego oraz ze zmianą grupy taryfowej.

Polityka cookies

Informujemy, że na naszej stronie używamy plików cookies w celu analizowania ruchu, a w przypadku wyrażenia przez Użytkownika
zgody – do dostosowania ewentualnych treści reklamowych w formie graficznej i tekstowej. Czytaj więcej >>

Pomoc online