• 801 429 429
  • 800 909 909
  • wersja angielska
  • eBOK

Udziałowcy


W grupie możemy więcej.

 

Właśnie dlatego należymy do Grupy HANDEN, której właścicielem jest Spółka VNG Handel & Vertrieb GmbH wchodząca w skład Grupy VNG AG.

 

 

  

Do Grupy HANDEN należy również Spółka HANDEN, która zajmuje się sprzedażą gazu ziemnego i prądu klientom biznesowym. HANDEN dysponuje ciągłymi przepustowościami na połączeniach transgranicznych w Lasowie i Cieszynie, posiada  magazyny w PMG Wierzchowice i dostarcza gaz z gazociągu jamalskiego. Działalność jest oparta na zasadzie TPA (ang. Third Party Access), która pozwala na dowolny wybór sprzedawcy.

 

VNG AG z siedzibą w Lipsku zarządza grupą firm energetycznych (Grupa VNG), w której skład wchodzą przedsiębiorstwa  z takich krajów jak Austria, Czechy, Norwegia, Polska, Słowacja i Włochy. 

VNG AG istnieje już od ponad 60 lat i jest jednym z największych importerów gazu ziemnego w Europie. Działalność jest związana głównie z magazynowaniem (VNG Gasspeicher), sprzedażą (VNG Handel &Vertrieb) oraz przesyłem gazu ziemnego (ontras). Jednak to nie wszystko – spółka inwestuje m.in.  w biogaz czy infrastrukturę cyfrową.

 

Wspólna wymiana doświadczeń i pomysłów pozwala na ciągły rozwój, z korzyścią dla Was – naszych Klientów.

 

Odnośniki:


do góry